Ardor musicus

 

Otakar Salajka - viola

 

Hudbě se věnuje od útlého mládí, kdy první základy ve hře na housle získal u pana učitele K. Turzy v Moravské Nové Vsi a poté pokračoval na ZUŠ v Břeclavi u J.Kornfeila. V roce 1993 nastoupil na brněnskou konzervatoř, kde studoval ve violové třídě u prof. M.Kováře. Po jejím dokončení byl přijat na AMU v Praze do violové třídy Doc. J.Pěrušky a své dovednosti dále zdokonaloval u houslisty A.Moravce. Po ukončení studia na AMU v roce 2002 nastoupil do violové skupiny v Národním divadle v Brně a v roce 2007 byl přijat do Filharmonie Brno. Působí také v řadě dalších hudebních souborů - 7 let byl členem Matysova kvarteta, v roce 2008 se stal violistou Moravského kvarteta a v roce 2009 se stal členem NQ.

 

 

 

Kateřina Bílková - cembalo, spinet

Po absolvování Konzervatoře v Brně v oboru klavír si rozšířila své vzdělání na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně studiem Teorie a provozovací praxe staré hudby u cembalisty Shaleva Ad-El z Izraele. Dále vystudovala na Filozofické fakultě hudební a divadelní vědu.V České republice, Německu a Švýcarsku se zúčastnila interpretačních kurzů  na cembalo a kladívkový klavír, vedených Bernhardem Gillitzerem a Helmutem Frankem. Koncertně vystupovala v České a Slovenské  republice, Německu, Rakousku, Polsku,  Maďarsku, Španělsku a Maroku. V roce 1995 začala spolupracovat s violoncellistou Janem Škrdlíkem. Výsledkem byl vznik komorního dua Ardor musicus. Neméně významná je také spolupráce s basistou Jiřím Kleckerem z Janáčkova divadla v Brně.Jako sólistka i komorní hráčka vystupuje s Janáčkovou  filharmonií Ostrava, Brněnskými komorními sólisty, Czech Virtuosi, Wallingerovým kvartetem, Musici boemi a dámským souborem Belladonna Trio. 

Galerie

 

 

 

 

Archiv do 2017

Benefiční koncert - Akvarteto

11.11.2017 20:00
11. listopadu 2017 jsem vystupovala na benefičním koncertě v Tišnově. Pod taktovkou Ondřeje Kunovského hrálo uskupení Akvarteto. Druhým hostem byla zpěvačka Alžběta Symerská.  Výtěžek z koncertu byl věnován nadačnímu fondu Vrba. 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>